Kargo ve Teslimat

Siparişimin kargoya verildiğini nasıl öğrenebilirim?

"Hesabım” sayfasında yer alan "Siparişlerim” sekmesinden siparişinizi görüntüleyebilirsiniz.

Siparişiniz kargoya verildiğinde, ekrandaki "Sipariş Durumu” alanında "Kargoya Verildi” bilgisi ve “Kargo Takip Numarası” yer almaktadır.

Aynı zamanda, siparişiniz kargoya verildiğinde, Kargo Takip Numaranız üye olurken tanımlamış olduğunuz e-mail adresinize mail olarak gönderilmektedir.

Adresime yakın kargo şirketi yok, siparişimi nasıl teslim alacağım?

Anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları genellikle Türkiye’nin her yerine ürün teslimi yapmaktadırlar.

Eğer bulunduğunuz yerde kargo şubesi yoksa orası “mobil bölge” kapsamında değerlendirilir ve haftanın belli günlerinde ürün teslimi yapılır.

Web sitemizde belirtilen ürün tedarik süreci ve kargo ücretleri Yurtiçi Kargo’nun kapsamında olan il, ilçe merkezleri ve mobil bölgeleri için geçerlidir.

İl, ilçe merkezleri ve mobil bölgenin dışında kalan noktalara ürün teslimi yapılamayabilir, yapılsa dahi ekstra bir kargo ücreti talep edilebilir. Bu gibi durumlarda Müşteri İlişkileri birimimiz sizinle iletişime geçecektir.

Yurt dışına gönderim yapılıyor mu?

Şu anda yalnızca Türkiye sınırları içerisine gönderim yapılmaktadır.

Siparişim ne zaman teslim edilir?

Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra mücbir sebepler ve özel bölge statüsündeki yerleşim birimleri haricinde 3 iş gününde teslim edilmektedir.

Öngörülemeyen gecikmeler müşteri çağrı merkezi birimimiz tarafından sürekli takip edilerek e-mail veya telefon yoluyla size haber verilmektedir.

Teslimat adresimi nasıl değiştirebilirim?

Adres değişikliği için “Hesabım – Siparişlerim” sayfasında alt kısımda yer alan “Teslimat adresini değiştir” butonuna tıklayarak bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Hazırlık ve kargo sürecinde olan siparişlerde teslimat adresi değişikliği yapılamaz.

Bu durumda olan siparişlerinizle ilgili durumu 0850 272 53 53 numaralı Kırtasiye Dünyası müşteri çağrı merkezi hattımızı arayarak veya sizidinliyoruz@kirtasiyedunyasi.com mail adresimize yazarak sipariş numaranızı iletebilirsiniz.

Müşteri çağrı merkezi yetkililerimiz size en kısa sürede yardımcı olacaktır.

Teslimat sırasında nelere dikkat etmeliyim?

Siparişiniz adrese teslim edildiğinde kargo teslim tutanağınızı imzalamadan önce paketlemede herhangi bir hasar olmasa dahi kargo görevlisi yanında paketinizi açarak ürünlerinizi kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Pakette hasar veya paket içerisinde yer alan ürünlerde hata-hasar tespit etmeniz durumunda kargo tespit tutanağı görevliye tutturarak bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Eğer kargo firması siparişinizin sorunlu olmasına rağmen tutanak tutmayı kabul etmiyorsa, “İletişim” sayfasında yer alan “İletişim Formu” ndan bizlere ulaşabilirsiniz.

Teslimat sırasında adreste bulunmuyorsam ne olur?

Teslimat sırasında adreste bulunamadığınız durumda kargo firması kapınıza kargo notu bırakır.

Bu not üzerinde teslimatı gerçekleştirecek olan kargo şubesinin adresi, telefon numarası ve kargo takip numaranız yer alır.

Kargo şubesi siparişinizi 3 güne kadar şubede bekletir, bu süre sonunda teslim alınmadığı takdirde de bizlere iade eder.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.